Prowadzimy bazy szkoleniowe w Polsce (nad morzem i mazurach)  i za granicami kraju na Lanzarote w Portugalii i Maroku, szkoląc dorosłych, dzieci i młodzież z autorskimi programami szkoleniowymi. Pozwala nam to dobrać zawsze odpowiednią ofertę. Poprzez formularz zgłoszeniowy i twoje odpowiedzi, dobieramy idealne miejsce i warunki do poziomu twojego zaawansowania. Nasza wieloletnia wiedza i doświadczenie pozwala na personalizowanie oferty dla Ciebie. Zawsze na pierwszym miejscu podczas szkoleń w Polsce i za granicami naszego kraju czy z dziećmi czy z dorosłymi stawiamy bezpieczeństwo każdego z Was. Jeśli jesteś początkujący, poniżej opisujemy na co powinieneś zwracać uwagę oraz co jest najważniejsze by uprawiać proponowane przez nas dyscypliny.

SURFING 

Prowadzimy szkolenia dla dorosłych, oraz dla dzieci i młodzieży już od 6 roku życia

Szkolenie zawiera specjalną metodykę szkoleniową przygotowaną przez naszych instruktorów pod patronatem International Surfing Association. Aby bezpiecznie uprawiać surfing i czerpać z tego jak najwięcej radości, potrzebna jest znajomość morza, oceanu, przygotowanie fizyczne i psychiczne. Dlatego program szkoleniowy, oprócz techniki surfowania, obejmuje także wiedzę teoretyczną.

Surfing to przede wszystkim sztuka umysłu, przełamywanie własnego lęku i słabości. Ta rywalizacja z samym sobą dostarcza ogromnej satysfakcji i radości. Program szkolenia obejmuje zajęcia teoretyczne, podczas których poznamy:
zasady powstawania fali, prądy przybrzeżne, pływy, ocenę potencjalnego zagrożenia.

Podczas zajęć praktycznych będziemy mogli nauczyć się: wiosłowania i siadania na desce, zmian kierunku przemieszczania sił, turtle diving i duck diving, kontrolowania wipe out, wstawania na przełamanej fali, surfowania na przełamującej się fali, kontrola skrętu front i back side, surfowanie po froncie fali. Szkolenie prowadzone jest przez licencjonowanych i doświadczonych instruktorów z Polskiego Stowarzyszenia Surfingu. Szkolenie obejmuje wykupioną ilość godzin, wraz ze sprzętem i ubezpieczeniem od sportów wysokiego ryzyka.
Szkolenie składa się z teorii, praktyki i prowadzone jest w 6 etapach 

1. Wprowadzenie do motoryki ruchu, przedstawienie programu, analiza uczestników
2. Wprowadzenie do układu ruchowego ciała
3. Platformy ruchu: horyzontalna
4. Platforma ruchu: wertykalna – video coaching
5. Ćwiczenia na specyficzne platformy ruchowe, indywidualny fokus treningowy,
obie platformy ruchu. Monitoring zewnętrzny bez komentarza Instruktora.
6. Swobodny trening:indywidualne cele, indywidualny trening, wolna sesja 6 dzień

KITEBOARDING 

Szkolenie kiteboarding zawiera specjalną metodykę szkoleniową przygotowaną przez naszych instruktorów pod patronatem International Kiteboarding Organization. Aby bezpiecznie uprawiać kiteboarding i czerpać z tego jak najwięcej radości, potrzebna jest znajomość morza, oceanu, przygotowanie fizyczne i psychiczne. Dlatego program szkoleniowy, oprócz techniki opanowania latawca, obejmuje wiedzę teoretyczną, zasady zachowania na wodzie, zasady pierwszeństwa i bezpieczeństwa.

Szkolenie zawsze zawiera teorię, dzięki której zwiększamy swoją wiedzę i jednocześnie władne bezpieczeństwo.
Pierwsze godziny spędzisz na lądzie ucząc się sterowania latawcem. Opanowanie latawca to podstawa do dalszej nauki, gdy już mamy to za sobą, pora na body drag’i czyli, wchodzisz z latawcem do wody i uczysz halsować się wpław. Uczysz się także startowania latawca z wody na wypadek, gdyby spadł, a ty będziesz musiał wrócić na brzeg. Po opanowaniu wszystkich umiejętności, które pozwolą ci czuć się pewnie i bezpiecznie, w razie mniej lub bardziej niespodziewanych sytuacji, bierzesz deskę i uczysz się kite!

Szkolenie kiteboarding zawsze uzależnione jest od warunków wiatrowych. To instruktor ocenia, w jakim momencie możesz zejść na wodę i czego się uczyć. My wybieramy dla Ciebie wietrzne spoty, a Ty naucz się pływać na kiteboardingu w najlepszych i bezpiecznych warunkach. Do wyboru masz naszą bazę na półwyspie helskim Akademia Surfingu lub wybrana ofertę wyjazdową Surfround Travel.